• info@jezdziectwotruskaw.pl
  • ul.Falińskiego 3
  • 05-080 Truskaw
  • Jazdy rekreacyjne: +48 662 030 202
  • Sesje zdjęciowe: +48 662 030 202
  • Pensjonat: +48 602 601 977

Truskaw

Drochówka

ISABELLE VON NEUMANN-COSEL
PORADNIK MŁODEGO JEŹDŹCA
Wydawnictwo: GALAKTYKA

Napisany na podstawie długiej praktyki, z dogłębną znajomością rzeczy Poradnik młodego jeźdźca wszedł do klasyki literatury jeździeckiej. Opracowany przez autorkę, na nowo zaktualizowany i poszerzony, jest zarówno atrakcyjną lekturą, jak i wszechstronnym przewodnikiem po wiecznie aktualnych tematach: postępowaniu z końmi i nauce jazdy konnej.

Od kilku lat istnieje w naszym kraju system zdobywania odznak jeździeckich Polskiego Związku Jeździeckiego. Wszyscy adepci hipiki, którzy zamierzają w przyszłości startować w zawodach, być może zostać kiedyś instruktorem czy sędzią jeździeckim, muszą rozpocząć od egzaminu na Brązową Odznakę Jeździecką.

Aby pomyślnie zdać obowiązujący na nią egzamin, trzeba wykazać się umiejętnościami praktycznymi i wiedzą teoretyczną. Większość zdających ogranicza się do przeczytania istniejącego zestawu pytań i odpowiedzi. Bardziej ambitni sięgają po choć jedną pozycję z dostępnej literatury. Ten poradnik to właśnie książka, którą powinni przeczytać wszyscy przygotowujący się do pierwszego jeździeckiego egzaminu.

Isabelle von Neumann-Cosel, dziennikarka i autorka książek, jest instruktorką jeździectwa oraz sędziną Niemieckiej Federacji Jeździeckiej. Mieszka w południowo-zachodnich Niemczech, ma trzy jeżdżące konno córki. Napisała wiele artykułów, książek i scenariuszy do filmów poświęconych koniom i jeździectwu, przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych. Od wielu lat z dużym zaangażowaniem uczy jazdy konnej dzieci i młodzież. Największy sukces wydawniczy przyniósł jej sprzedany w ponad 50 tysiącach egzemplarzy Poradnik młodego jeźdźca.

DR WET. GERD HEUSCHMANN
NOS DO PRZODU
Wydawnictwo: Akademia Jeździecka

Nos do przodu to młodzieżowa wersja książki dr Heuschmanna „Gdyby konie mogły krzyczeć”.
„Nos do Przodu” może stać się lekturą, dzięki której może rzadziej będą rozlegać się głosy „że wszystkiemu winien jest koń”.

Tytuły rozdziałów:
1. Gdyby konie mogły krzyczeć
2. Klasyczna szkoła jazdy
3. Chów koni
4. Ciało konia
5. Szkolenie koni
6. Ty i Twój koń

Jak zbudowany jest koń, jak powinno się szkolić konia, na czym polega klasyczna szkoła jazdy, Ty i Twój koń – w każdym rozdziale autor w jasny i przejrzysty sposób wyjaśnia młodym jeźdźcom w jaki sposób należy od samego początku obcować z końmi, aby zarówno koniom jak i jeźdźcom sprawiało to przyjemność i zadowolenie.

Co rodzice i dzieci powinni wiedzieć, aby ich koń cieszył się dobrym zdrowiem.

W czasach, w których coraz bardziej liczy się skuteczność, sport jeździecki odsunął się od swoich ideałów. Tak naprawdę jednak zasady są proste:

POTRZEBUJEMY:
Prawdziwego zamiłowania do koni
Gruntownej wiedzy
Wiele wyrozumiałości i cierpliwości

ZYSKUJEMY:
Zdrowego
Odprężonego psychicznie
Dobrze wyszkolonego i pewnego konia

A TAKŻE:
Prawdziwą radość z jazdy konnej

Dzięki czemu – jeżeli tylko będziemy chcieli – nasz koń będzie mógł odnosić również sukcesy sportowe!

Książka ta opisuje podstawy jeździectwa i pokazuje długą, wspaniałą drogę, jaka czeka odpowiedzialnych jeźdźców i ich partnerów – koni.

Gdzie jesteśmy ?

KJ Truskaw

ul. Falińskiego 3 05-080 Truskaw

  • Jazdy rekreacyjne: +48 518 598 632
  • Sesje zdjęciowe: +48 662 030 202
  • Pensjonat: +48 602 601 977

info@jezdziectwotruskaw.pl

Kontakt

Nasza stajnia istnieje od 20 lat. Znajdujemy się w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego, tuż przy północno-zachodnich rogatkach Warszawy.

Zaledwie pół godziny wystarczy, by dotrzeć do nas z centrum miasta. Oferujemy boksy pensjonatowe dla koni, zapraszamy wszystkich entuzjastów jeździectwa na jazdy rekreacyjne.

Prowadzimy Stadninę Koni Drochówka, gdzie hodujemy konie rasy hanowerskiej i oldenburskiej.

KJ Truskaw, ul. Falińskiego 3, 05-080 Truskaw

Jazdy rekreacyjne: +48 518 598 632

Sesje zdjęciowe: +48 662 030 202

Pensjonat: +48 602 601 977

info@jezdziectwotruskaw.pl

Projekt i wykonanie : Inforpol.Net