• info@jezdziectwotruskaw.pl
  • ul.Falińskiego 3
  • 05-080 Truskaw
  • Jazdy rekreacyjne: +48 662 030 202
  • Sesje zdjęciowe: +48 662 030 202
  • Pensjonat: +48 602 601 977

Truskaw

Drochówka

1. W stajni wymaga się zachowania ciszy, spokoju i przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Pamiętaj, że konie są z natury zwierzętami płochliwymi i nigdy nie można w 100% przewidzieć ich reakcji na nietypowe sytuacje. W kontakcie z nimi zachowaj ostrożność, nie wykonuj gwałtownych ruchów, nie krzycz oraz nie biegaj.

2. Na terenie stajni nie mogą przebywać osoby nietrzeźwe. Pamiętaj, nigdy nie wsiadaj na konia będąc pod wpływem alkoholu i innych używek.

3. Surowo zabrania się wchodzenia do stajni z otwartym ogniem oraz palenia go na terenie całego obiektu.

4. W jeździe konnej mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie oraz niepełnoletnie, za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.

5. Osoby niepełnoletnie mogą przebywać na terenie stajni tylko pod opieką osób dorosłych.

6. Przejażdżki (oprowadzanie) dla dzieci odbywają się wyłącznie w obecności rodzica lub opiekuna.

7. Instruktor posiada ubezpieczenie od NNW. Jednak ten fakt nie zwalnia rodziców od pełnej odpowiedzialności za swoje dzieci przebywające na terenie stajni.

8. Właściciel stajni nie ponosi odpowiedzialności rzeczowej ani materialnej za prywatne rzeczy pozostawione na terenie stajni.

9. Instruktor ma prawo do autoryzacji zdjęć i materiałów video stworzonych na terenie stajni, jeśli mają one zostać udostępnione osobom trzecim lub publikowane.

10. Instruktor ma prawo do wykorzystania materiałów fotograficznych i video sporządzonych w czasie zajęć na terenie stajni, do celów marketingowych bez dodatkowej zgody osób fotografowanych ani ich opiekunów. (Brak zgody na publikację należy przedstawić w formie pisemnej).

11. Przebywanie na terenie stajni dozwolone jest w godzinach od 7.00 do 20.00.

12. Samochody i przyczepy należy parkować w miejscu do tego wyznaczonym.

13. Zabrania się wprowadzania psów na teren stajni, bez wcześniejszego uzgodnienia tego z właścicielem.

14. W stajni dbamy o dobre samopoczucie naszych podopiecznych (zarówno koni, jak i mniejszych czworonogów). Nie zachowuj się wobec nich agresywnie, nie używaj przemocy, ani innych praktyk, które są szkodliwe dla zdrowia i życia zwierząt.

15. Unikaj obojętności i niedbalstwa w stosunku do konia. Jeżeli zauważysz jakiekolwiek niepokojące rzeczy, zgłoś to instruktorowi lub obsłudze stajni.

16. Staraj się zachować sprzęt jeździecki w całości i czystości. Zawsze odkładaj kask, skrzynkę z akcesoriami do pielęgnacji, ochraniacze na wyznaczone miejsce. Każde ogłowie i siodło ma swoje podpisane miejsce, jeśli nie wiesz gdzie i w jaki sposób odłożyć lub odwiesić – zapytaj. Pamiętaj, aby po jeździe umyć ogłowie, a popręg, strzemiona i ochraniacze wyczyścić szczotką do kopyt.

17. Przygotowując konia do jazdy, dbaj o to, aby nie gryzł części rzędu i aby nie leżały one na ziemi.

18. Pamiętaj o zachowaniu czystości i porządku. Nie pozostawiaj po sobie żadnych śmieci, a zwłaszcza tych, które mogą wystraszyć lub zranić zwierzęta, np. szeleszczących woreczków, rozbitego szkła lub ostrych przedmiotów. Zachowanie czystości odnosi się także do zbierania nieczystości po koniach. Po skończonej pracy z koniem i odprowadzeniu go do boksu lub na padok, należy zamieść stanowisko, na którym czyściło się konia. Jeśli nie możesz znaleźć szczotki, szufelki i grabek – zapytaj.

19. Nigdy nie zostawiaj osiodłanego konia w boksie oraz poza nim bez opieki. Jeśli musisz odejść, poproś kogoś, by się nim zaopiekował. Pamiętaj o zasadzie, by nigdy nie przywiązywać konia za wodze.

20. Jeśli chcesz pogłaskać lub poczęstować smakołykiem jakiekolwiek zwierzę, przebywające na terenie stajni pamiętaj, że możesz to zrobić wyłącznie po uzyskaniu zgody właściciela lub pracownika.

21. Każdy z naszych koni ma swój odrębny charakter i przyzwyczajenia. Zanim zbliżysz się do któregoś z nich poproś pracownika o zgodę i asystę. Nie wchodź do koni znajdujących się na padokach (ogrodzenie jest pod napięciem) lub w boksach. Pamiętaj o podstawowej zasadzie, aby nigdy nie podchodzić do koni od tyłu oraz bez wcześniejszego uprzedzenia głosem.

22. Zawsze stosuj się do poleceń i wskazówek pracowników stajni. Pamiętaj, że udzielamy ich dla dobra i bezpieczeństwa wszystkich osób i zwierząt, znajdujących się na jej terenie.

23. Pamiętaj, by nigdy nie wyprowadzać konia z boksu bez zgody instruktora.

24. Konie przeprowadzaj zawsze w kantarach i na uwiązach po wcześniejszym zamknięciu za sobą boksu.

25. Zachowaj szczególną ostrożność w porze karmienia koni i nie utrudniaj obsłudze stajni wykonywania wszelkich czynności z tym związanych.

26. Przy opuszczaniu pomieszczeń socjalnych i stajni gaś światło, zakręcaj wodę (również na myjce), zamykaj okna.

27. Nigdy nie wsiadaj na konia bez odpowiedniego nakrycia chroniącego głowę – toczka lub kasku. Jeśli nie masz swojego toczka, możesz go pożyczyć od nas nieodpłatnie. Poproś instruktora o pomoc w dobraniu odpowiedniego rozmiaru. Zadbaj również o odpowiedni strój do jazdy konnej, który zapewni Ci komfortową i bezpieczną jazdę. Potrzebne Ci będą długie i wąskie spodnie zakrywające kostkę, najlepiej z miękkiej i elastycznej tkaniny (jeansy nie są najlepszym pomysłem), buty na twardej, wąskiej podeszwie – za kostkę, a także rękawiczki, by chronić dłonie przed otarciem, bez względu na porę roku. Przygotowując się do lekcji jazdy konnej zostaw telefon w torbie i zdejmij biżuterię, gdyż może ona skaleczyć Ciebie lub konia. Siedząc na koniu nie jedz i nie żuj gumy.

28. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie bój się zapytać. Jesteśmy po to, aby w miarę możliwości odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania. Pamiętaj jednak, że w szczególnych sytuacjach pracownicy stajni mogą być zajęci nagłą interwencją wywołaną chorobą lub nietypowym zachowaniem naszych zwierząt – w takim przypadku – nie przeszkadzaj.

Gdzie jesteśmy ?

KJ Truskaw

ul. Falińskiego 3 05-080 Truskaw

  • Jazdy rekreacyjne: +48 518 598 632
  • Sesje zdjęciowe: +48 662 030 202
  • Pensjonat: +48 602 601 977

info@jezdziectwotruskaw.pl

Kontakt

Nasza stajnia istnieje od 20 lat. Znajdujemy się w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego, tuż przy północno-zachodnich rogatkach Warszawy.

Zaledwie pół godziny wystarczy, by dotrzeć do nas z centrum miasta. Oferujemy boksy pensjonatowe dla koni, zapraszamy wszystkich entuzjastów jeździectwa na jazdy rekreacyjne.

Prowadzimy Stadninę Koni Drochówka, gdzie hodujemy konie rasy hanowerskiej i oldenburskiej.

KJ Truskaw, ul. Falińskiego 3, 05-080 Truskaw

Jazdy rekreacyjne: +48 518 598 632

Sesje zdjęciowe: +48 662 030 202

Pensjonat: +48 602 601 977

info@jezdziectwotruskaw.pl

Projekt i wykonanie : Inforpol.Net