• info@jezdziectwotruskaw.pl
  • ul.Falińskiego 3
  • 05-080 Truskaw
  • Jazdy rekreacyjne: +48 662 030 202
  • Sesje zdjęciowe: +48 662 030 202
  • Pensjonat: +48 602 601 977

Truskaw

Drochówka

Dla najmłodszych proponujemy aktywne oprowadzani w formie gimnastyki na pasie woltyżerskim.

Pas woltyżerski daje szereg możliwości wykonywania ćwiczeń na grzbiecie konia.

Fakt, że nie ma strzemion oraz ustawiającego w określony sposób nogi siodła, umożliwia wykonywanie wielu ćwiczeń: rozciągających, wzmacniających, koordynacyjnych, rozluźniających, poprawiających precyzyjność ruchową, stabilizujących postawę, przygotowujących do nauki jazdy i zwiększających poczucie własnego ciała.

Każda taka jazda, to maksymalnie 20 minut. Dla delikatnego i wciąż rosnącego aparatu ruchowego dziecka jest to wystarczające. Najmłodszych zapraszamy w soboty i niedziele, natomiast w okresie wakacji przez cały tydzień z wyjątkiem poniedziałku. Młodzież, dorośli oraz seniorzy naukę jazdy mogą rozpocząć od zajęć na lonży.

Polega ona na pracy z ciałem jeźdźca, mającej na celu zwiększenie jego świadomości, elastyczności, równowagi oraz koordynacji. Jeździec jest prowadzony na lonży, na pasie woltyżerskim, niekiedy w siodle, aby wyeliminować konieczność kontroli konia i skupić się wyłącznie na własnym ciele. Do każdego jeźdźca podchodzimy indywidualnie, dostosowując tempo wprowadzania nowych elementów tak, aby kontakt z koniem stał się prawdziwą atrakcją i przyjemnością.

Podczas zajęć przerabiamy wszelkie sytuacje mogące spotkać jeźdźca podczas samodzielnej jazdy, staramy się go oswoić z problemami, które mogą się pojawić i próbujemy wykształcić w nim wykonywanie prawidłowych zachowań. Podczas zajęć poruszamy się w stępie, kłusie i galopie, ćwiczymy prawidłowy dosiad, półsiad i anglezowanie.

Staramy się za pomocą niewidzialnej wodzy wykształcić rękę niezależną od dosiadu i ustabilizować łydkę. Ćwiczymy umiejętność podążania ciałem za ruchem konia. Jest to najistotniejszy etap w szkoleniu, gdyż to właśnie w tym okresie kształtujemy swoje nawyki. Zalecamy szczególnie na tym etapie szkolenia regularność treningów. Zajęcia trwają zazwyczaj 30 minut.

Pamiętaj: Zbyt wcześnie rozpoczęta jazda samodzielna prowadzi zazwyczaj do wykształcenia nieprawidłowych zachowań oraz nawyków niezwykle trudnych do skorygowania w późniejszym okresie.

Świadomy, nawet zaawansowany jeździec w celu przeprowadzenia korekt potrafi powrócić do zajęć na lonży. Osoby, które już zakończyły etap szkolenia na lonży, a chcące dalej rozwijać swój warsztat jeździecki zapraszamy do jazdy na „round penie”. Tu jeździec porusza się na koniu samodzielnie wokół stojącego pośrodku instruktora, który ze względu na zachowanie stałej odległości od poruszającego się konia, może wpływać na jego ruch, wzmacniając pomoce jeźdźca i korygować jeżdżącego w każdym momencie.

Tu oswajamy się z samodzielną jazdą, uczymy się kierować koniem, próbujemy zatrzymań, zmian kierunku jazdy, podejmujemy próby samodzielnych zakłusowań i zagalopowań, pokonujemy w półsiadzie leżące na ziemi drągi.

Tym którzy w zadowalającym stopniu opanowali podstawy i w miarę swobodnie poruszają się na koniu polecamy jazdę w zastępie. Zastęp jest to grupa osób jeżdżących konno jednocześnie, zwykle na ogrodzonym czworoboku.

Poruszają się oni w szyku „gęsiego” z zachowaniem odpowiednich odstępów w trzech podstawowych chodach, wykonując polecenia instruktora.

Od osób chcących jeździć w zastępie wymagamy co najmniej samodzielnego i swobodnego poruszania się w stępie i kłusie.

Naukę galopu możemy doskonalić, ale początki musimy mieć już za sobą.

Poprawne anglezowanie, równowaga, opanowany półsiad, umiejętność zatrzymania konia, samodzielne zakłusowanie, zdolność do utrzymywania wystarczającego odstępu od poprzedzającego konia oraz możliwość powodowania koniem tak, aby jechał on tam gdzie chce jeździec, a nie odwrotnie to minimum umiejętności, które powinniśmy posiadać, aby dołączyć do zastępu.

Zalecamy skromność w ocenie umiejętności własnych, a zwłaszcza swoich dzieci. Osobom zaawansowanym jeździecko proponujemy dwugodzinne wypady konne do Puszczy Kampinoskiej. Poziom trudności tych jazd jest zróżnicowany, ale zawsze obowiązuje wszystkich zasada dostosowania się do „najsłabszego ogniwa”. Istnieje możliwość prowadzenia zajęć indywidualnych dla zaawansowanych jeźdźców, pragnących doskonalić swoje umiejętności ujeżdżeniowe czy skokowe lub przygotowujących się do egzaminów na odznaki jeździeckie.

Podczas prowadzenia zajęć instruktorzy nie odbierają telefonów, dlatego prosimy o wyrozumiałość i wytrwałość w dzwonieniu lub pozostawienie wiadomości sms. Planujemy swoje jazdy z wyprzedzeniem, nie zapisujemy się w ostatniej chwili.

Osoby jeżdżące samodzielnie (zastęp, teren, jazda indywidualna) przygotowują przydzielone im konie do jazdy we własnym zakresie. Instruktor oczywiście może pomóc, a z całą pewnością skontroluje poprawność przygotowania konia, nie mniej jednak umiejętność jazdy to również umiejętność obchodzenia się z koniem, w tym jego czyszczenie i siodłanie.

Dzieciom pomagają opiekunowie. Na jazdę przychodzimy z minimum 30 minutowym wyprzedzeniem, aby zdążyć przygotować konia. Podany czas trwania zajęć jest czasem aktywnym, liczonym od momentu znalezienia się na koniu, warunkiem jest oczywiście punktualne przybycie. Prosimy pamiętać, że osoby odbywające jazdy zobowiązane są do bezwzględnego podporządkowania się poleceniom instruktora prowadzącego zajęcia. Jego ocena umiejętności jeźdźca nie podlega negocjacji (zwłaszcza podczas prowadzonej jazdy).

Ze względów bezpieczeństwa instruktor może nie zezwolić na galop lub wyłączyć z jazdy w zastępie osoby niespełniające wymaganego minimum wyszkolenia.

Gdzie jesteśmy ?

KJ Truskaw

ul. Falińskiego 3 05-080 Truskaw

  • Jazdy rekreacyjne: +48 518 598 632
  • Sesje zdjęciowe: +48 662 030 202
  • Pensjonat: +48 602 601 977

info@jezdziectwotruskaw.pl

Kontakt

Nasza stajnia istnieje od 20 lat. Znajdujemy się w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego, tuż przy północno-zachodnich rogatkach Warszawy.

Zaledwie pół godziny wystarczy, by dotrzeć do nas z centrum miasta. Oferujemy boksy pensjonatowe dla koni, zapraszamy wszystkich entuzjastów jeździectwa na jazdy rekreacyjne.

Prowadzimy Stadninę Koni Drochówka, gdzie hodujemy konie rasy hanowerskiej i oldenburskiej.

KJ Truskaw, ul. Falińskiego 3, 05-080 Truskaw

Jazdy rekreacyjne: +48 518 598 632

Sesje zdjęciowe: +48 662 030 202

Pensjonat: +48 602 601 977

info@jezdziectwotruskaw.pl

Projekt i wykonanie : Inforpol.Net